"Metronom"

Kochani, jest pewien film, którego nie moglibyśmy bliżej nie omówić - film dla nas szczególny, bo to od niego nasza praca przy przygotowaniach Festiwalu ruszyła "pełną parą" - pierwszy oficjalnie potwierdzony film w programie pierwszej edycji Eurazji! Do dziś pamiętamy maila od Artura, który przekazał nam tę wiadomość i nie wątpimy, że - tak jak napisał - będziemy ten tytuł wspominać także za dziesięć lat.

Filmem tym jest rumuński "Metronom" w reżyserii Alexandru Belca, w którym reżyser gwałtownie przeskakuje od zwiewnego kina inicjacyjnego do przeszywającego dramatu politycznego, zacierając granicę między sferą prywatną i publiczną. Długimi, precyzyjnie zainscenizowanymi ujęciami podsyca podskórne napięcie, na którego wybuch niecierpliwie oczekujemy od pierwszej sceny. Rodzaj fatum wisi bowiem nad nastoletnimi bohaterami, którzy są uwikłani w procesy polityczne i historyczne zmieniające rumuńską rzeczywistość w opresyjny, bezduszny system.

Zapraszamy do kina Atlantic 23 kwietnia, o godzinie 18:00. Film będzie pokazywany w oryginalnej wersji językowej z napisami w językach polskim i angielskim.

eurazja

Projekt sfinansowany przez

pisf