Jacek Grekow, Anna Klebus, Jan Mlejnek, Mateusz Bielski

Jacek Grekow - akordeonista od lat zafascynowanym kulturą bałkańską. Ukończył Politechnikę Sofijską, Konserwatorium Wiedeńskie i Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina. Multiinstrumentalista grający również na bułgarskich instrumentach ludowych -  kaval i gajda. Współautor 8 albumów płytowych, w których brał udział jako kompozytor, aranżer i wykonawca.

Anna Klebus - rozpoczęła swą drogę muzyczną od śpiewu operowego, jednak specjalizuje się w wykonywaniu bałkańskich pieśni ludowych. W 2016 r. zdobyła I miejsce w międzynarodowym konkursie „”World, Art and Sea”, wykonując bułgarskie pieśni rodopskie.

Jan Mlejnek - wykonawca muzyki na każdą okazję, grającym na klarnecie i ludowej gitarze tambura. Ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina, jak również germanistykę na Uniwersytecie Łódzkim.

Mateusz Bielski - kontrabasista grający muzykę od klasyki, bluesa, aż do folku. Ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina (specjalność kontrabas), jak również Wydział Budownictwa Politechniki Białostockiej.

eurazja

Projekt sfinansowany przez

pisf